11 грудня проводиться Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Вперше цей день почали відзначати в 1998 році в більш ніж 35 країнах світу. Він був приурочений до Всесвітньої наради з профілактики та боротьби з бронхіальною астмою, що відбувалась в Іспанії (м. Барселона).
За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням.
Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами. Напади найчастіше відбуваються під час фізичної активності або вночі, інтервали між ними різні – 1 година, 1 доба і більше.
Причини виникнення бронхіальної астми.
Більшість експертів вважають основною причиною появи астми поєднання генетичної схильності з найбільш поширеними факторами ризику розвитку астми:
– Алергени;
– Шкідливі умови праці: робота з хімічними речовинами;
– Низька вага при народженні, куріння матері під час вагітності;
– Часті респіраторні захворювання;
– Деякі медикаментозні засоби;
– Ожиріння;
– Низька фізична активність;
– Несприятливі погодні умови: холодне повітря, сильне емоційне та фізичне навантаження.
Профілактика та лікування.
Контролювати перебіг захворювання і прояви симптомів цілком реально. Для цього необхідно якнайшвидше діагностувати захворювання та приймати медикаментозні засоби, призначені лікарем.
В Україні діє урядова програма «Доступні ліки», за якою хворі з бронхіальною астмою за рецептом лікаря можуть отримати в аптеці ліки або безкоштовно, або з незначною доплатою. В програмі доступні медикаментозні засоби з трьома діючими речовинами: беклометазон, будесонід та сальбутамол. Електронну карту аптек-учасниць урядової програми можна переглянути на сайті НСЗУ:
Для профілактики появи бронхіальної астми рекомендовано уникати факторів ризику, тобто підтримувати чистоту в домі, обмежити використання побутової хімії, вести здоровий спосіб життя і не займатися самолікуванням.
Коментарі
Поки що немає коментаріїв